Android için en iyi harita programı hangisidir

en iyi harita programı

Android için en iyi harita programı hangisidir ?

Android cep telefonlarında çoğu kez kullandığımız harita programları yanıltıyor. Bazılarında GPS konumumuzu belirlemekte gecikiyor bazılarında ise haritalar eskimiş oluyor. Bu durumda hepimiz en iyi harita programının hangisi olduğunu araştırmaya başlarız. Burdaki makalemde size incelediğim 25 harita programını ayrı ayrı yükleyerek kullandım ve içlerinden en beğendiğim ve bize en kullanışlı olduğunu düşündüğüm harita programlarını anlatmak istedim.

Çevrimdışı yani offline kullanılabilen en iyi harita programı

Çevrimdışı Harita Navigasyon” adı ile kendini duyuran cep telefonu programı android cihazlarda internet bağlantısı gerektirmeden sadece GPS yani konum simgesini aktif ederek kullanabilmeniz açısından en iyi harita programıdır. Programdaki harita görünümü Google Earth ile benzerlik gösterdiği için kullanım kolaylığı vardır. Seyahat modunu açtığınız zaman size döneceğiniz yönleri sesli şekilde bildiriyor ve bu konuda saçmalayan bazı navigasyon programları gibi “sağdaki yolu al” benzeri kelimeleri kullanmıyor. GPS doğruluk başarısı da oldukça dikkat çekici. Bir kavşağa gelmeden önce size bunu en doğru zamanda söyleyebiliyor. Ayrıca bazı yollardaki hız sınırları hakkında hemen anınd abilgilendiriyor. Gideceğiniz güzergahı sonradan yine gidecek olabilmeniz durumunda kullandığınız harita güzergahını kaydederek tek bir tuşla aynı güzergahı yeniden gidebiliyorsunuz.

indirmek için tıkla

Online yani internet bağlantısı gerektiren en iyi harita programı

“GPS Navigasyon ve Harita Sygic” adında ciddi bir harita ağına sahip olan bir navigasyon programıdır. Programın bir avantajı haritayı internetten önceden indiriyorsunuz ve programı her açtığınızda yüklenmiş olan harita üzerinden yol takibi yapıyorsunuz. Böylece internet bağlantısını harita yüklemek için kullanmıyor ve bu sayede daha hızlı bağlantı yapabiliyorsunuz. Program internet bağlantısı gerektiriyor. Bu durum bu programın eksi yönü gibi gözükse de kullanım açısından en başarılı bulduğum navigasyon programı budur. Konum belirleme doğruluğu, önceden dönülecek yeri söyleme doğruluğu çok başarılıdır. Ayrıca diğer navigasyon programlarından daha az şarj yemektedir. Bu da uzun vadede cep telefonlarının şarjlarını bitiren harita programlarından çok daha uzun süre kullanım imkanı getiriyor. Ayrıca isterseniz gideceğiniz yol boyunca cep telefonunuzun ekranında canlı bir şekilde yolu görebiliyorsunuz. Yani harita görünümü yerine gerçek görüntü görüyorsunuz. Bu da döneceğiniz yeri daha iyi görmenizi sağlıyor.

indirmek için tıkla

Android için en iyi harita programları bunlardır. harita programları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz yorum kısmından bize isteğinizi yazabilirsiniz. Cep telefonundan program ile haritalara bakamıyorsanız Google earth indirmeden kullanabileceğiniz harita sayfamızı açın ve oradan haritalara bakın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir