Bilgisayarı Otomatik Kapatma Programı İndir

Bilgisayarı Otomatik Kapatma Programı

Bilgisayarı Otomatik Kapatma Programı İndir

Bilgisayarı otomatik kapatmak isterseniz bunu bir zamanlama ayarlayarak bu program ile yapabilirsiniz. Bu yazılım bilgisayarınızı otomatik olarak kapatmaya yarayan bir programdır. Ama aynı zamanda bir kaç işlem daha yapabilir : Bilgisayarı yeniden başlatabilir, kapatabilir yada PC oturumunu kapatabilir. Bilgisayarı otomatik kapatma programı her zaman olmasa da çok kritik anlarda işimizi kolaylaştıran bir öneme sahiptir. Mesela bir virüs temizleme yazılımı ile bilgisayarınızı tarama yapmaya başladınız ve bir türlü bitmek bilmedi. PC başından da kalkmanız gerekiyor ama o kadar tarama işlemini kapatıp boşa gitmesini de istemiyorsunuz. Bu durumda otomatik bilgisayar kapatma programı sayesinde bir zamanlama yaparak kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazılım şimdilik sadece zamanlama ile çalışmaktadır. Bu da aslında gerekli ihtiyacı karşılayabilmektedir.

Hakkında :

  1. Yazılım Geliştirici : Fatih Duman
  2. Uyumlu cihaz : PC ve Laptoplar için
  3. Dosya boyutu : 2.52 MB
  4. Uyumlu işletim sistemi : Windows işletim sistemleri (XP,Vista,7,8,10)
  5. Dili : Türkçe
  6. Fiyatı : Ücretsiz

Kurulum

İlk olarak kurulum dosyasını masaüstüne indirin. İndirme işleminden sonra indirilen dosyayı açın. İlk ekranda dosyaların hangi dizine yükleneceğini seçebileceğiniz bölüm gelecek, bu ekrandayken herhangi bir şeyi değiştirmeden ileri butonuna basarak kuruluma devam edin. İkinci ekranda programın kısayol simgesini başlat menüsüne eklemek için bir alan gelecek bu alanda da herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur, ileri butonuna basarak devam edin. Bir sonraki ekranda masaüstü simgesini oluşturmak istediğini gösteren alan gelir, burda da ileri butonuna basın ve son ekranda kuruluma geç butonuna basarak kurulumu bitirin. Bitti düğmesine basarak programı çalıştırdığınızda uygulama arayüzü açılacaktır. Arayüzü görmek için alttaki resime bakabilirsiniz :

Bilgisayarı Otomatik Kapatma Programı
Bilgisayarı Otomatik Kapatma Programı

Kullanım

Programı ilk açtığınızda üst kısımda hangi işlemi yapmak istediğinizi seçeceğiniz alan vardır. Bu alanda”Bilgisayarı kapat”, “Yeniden başlat”, “Otorumu kapat” seçenekleri var. En çok kullanacağınız seçenek PC kapatma seçeneğidir.

Hemen bir altındaki alanda zamanlama yapabileceğiniz kutuları göreceksiniz. En soldakinde, kaç saat sonra kapatılmasını istiyorsanız o kadar saat belirtin. Bu alana mesela 2 yazarsanız bilgisayar 2 saat sonra kapanır. Hemen bir sağındaki dakika ayarıdır. Son kenardaki de saniyedir. Bu seçeneklere birşey yazmasak ta olur ama mesela bilgisayarı 10 dakika sonra kapatmak istersek bu durumda bu alan işimize yarayacaktır. Bu alanın hemen altında süre yüzdesini gösteren alan vardır. Bu alandaki süre sizin ayarladığınız kapatma süresi başladıktan sonra otomatik olarak geriye doğru saymaya başlar. Bu alanların altındaki duraklat butonu ile zamanlamayı durdurabilirsiniz. Zamanlamanın başlaması için başlat butonuna basmanız gerekecektir.

Olası sorunlar ve çözüm

Bilgisayar kapanmıyor diyorsanız ; PC kapatıcı program ile  zaman belirleyip kapatılmak üzere bilgisayarın başından kalktınız ama döndüğünüzde onun kapatılmadığını gördünüz. Bu durumda kapatılmayı zorlayan bir uygulamanın açık olması ihtimalini düşünebilirsiniz. Bu gibi durumlarda otomatik kapatma işlemi yarıda kalacağı için sonuç elde edemessiniz. Bu sorun ise programın silinip yeniden yüklenmesi ile çözülecektir. Otomatik bilgisayar kapatma programı ikinci yüklemede de kapatmayı tamamlayamıyorsa yeni sürümünü indirebilir ve sorunu çözersiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir