En çok kullanılan muhasebe programları

muhasebe programları

En çok kullanılan muhasebe programları. En çok kullanılan muhasebe programları hangisidir ? İsimlerinin bir listesini paylaşmak ve kısaca özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Hakkında :

 • Konu : En çok kullanılan muhasebe programları
 • Alt konular : ön muhasebe programları isimleri
 • bilgisayarlı muhasebede kullanılan programlar
 • ön muhasebe programları nelerdir
 • bilgisayarlı muhasebe programları nelerdir
 • muhasebe paket programları çeşitleri
 • muhasebeci programları

Logo muhasebe programı

Gelmiş geçmiş tüm zamanların en çok kullanılan muhasebe programları arasında ilk sıradaki program kesinlikle “Logo” muhasebe programıdır. Bilgisayar ilk çıktığı zamanlardan beridir bu programın muhasebeciler tarafından kullanıldığını ve kolay kolay da vazgeçemediklerini görüyoruz. Logo muhasebe programı aslında kullanması zor olan bir program olmasına rağmen alışılageldik alışkanlıklarından dolayı muhasebeciler ve özellikle yeminli mali müşavirler gibi eski muhasebecilerin vazgeçilmez muhasebe programı Logo’dur. Logo muhasebe programının fiyatı da diğerlerine göre el yakıcı seviyelerdedir. 3400 TL lisans fiyatı, 1100 TL 1 yıllık başlangıç kullanım fiyatı ve birinci yıldan sonraki yıllarda 550 TL fiyat artırması ile 1700 TL yıllık ücreti ile muhasebecilerin en çok para ödedikleri program olma özelliğini halen günümüzde korumaktadır. Logo muhasebe programını ilk kez kullanacaklar için diğer programları denemelerini tavsiye ediyorum. Zira bu fiyatlar el yakar, muhasebeci de zaten elini yaktırmaz diyerek diğer programlardan bahsetmek istiyorum.

Bilsoft muhasebe programı

En çok kullanılan muhasebe programları arasında ikinci sırayı Bilsoft muhasebe programı yer alır. Bir kere bilgisayarınıza yükledikten sonra arkanıza yaslanıyor ve programı kolay kullanmanın keyfini çıkartıyorsunuz. Bilsoft muhasebe programı bir ön muhasebe programıdır. Programın sistemi online olarak çalışır, bu sayede muhasebe ofisine bağlı kalmadan internetin çektiği her yerde rahatlıkla muhasebe işlerinizi yapabilrsiniz. Bilsoft muhasebe programının cari takip programı ve barkot sistemi gibi alt programcıkları da bu paket ile birlikte çalışır. Bu işleri de bu programla kolayca yaparsınız. Bilsoft muhasebe programının fiyatı 1 kullanıcı için 250TL dir. Kullanıcı sayısı arttıkça fiyat ta ufak indirimler var, mesela 20 kullanıcı için yıllık 2500 TL ödeme yapıyorsunuz. Yani fiyatı yarı yarıya düşürmüş oluyorsunuz. Bilsoft muhasebe programında ;

Cari kart modülü,
Stok takibi modülü,
Fatura modülü,
Raporlama sistemi,
Kasa takip modülü,
Banka takip modülü,
Taksit takip modülü,
Çek Senet takip modülü gibi ek özellikler de vardır.

Paraşut muhasebe programı

En çok kullanılan muhasebe programlarının üçüncü sırasında “Paraşut” geliyor. Paraşut muhasebe programı sade tasarıma sahip arayüzü ile muhasebecilerin sıklıkla tercih ettiği bir programdır. En çok kullanılan “Logo” eskiden beridir kullanıldığı için henüz onu tahtından indiremedi ancak yeni muhasebecilerin tercih ettikleri muhasebe programları arasında ilk basamağa çıkmaya başladı. Program ilk olarak 14 gün boyunda ücretsiz olarak kullanabiliyor ancak sonrasında 300 TL lik bir ödeme yaparak programın full sürümünü satın almış oluyorsunuz. Muhasebe işlerini kolay yapmak istiyorsanız, Logo programının şifre yada açılmama sıkıntısı gibi bir deneyim yaşamak istemiyorsanız Paraşut muhasebe programı için bu ücret deyecektir.

MuhasebeEx muhasebe programı

En çok kullanılan muhasebe programları arasında en popüler olan ücretsiz muhasebe programı MuhasebeEx‘un geliştirdiği programdır. MuhasebeEx bir ön muhasebe programıdır ve tamamen ücretsizdir. Ücretsiz muhasebe programları arasındaki en iyi ve kullanımı en kolay olan programların başını çeker. Muhasebe programlarının ücretlerinden sıkıldıysanız deneyin mutlaka çok seveceğiniz bir program olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ama ille de para ödemek istiyorum ben lisanslı muhasebe programı satın almak istiyorum diyorsanız size en çok kullanılan bir diğer muhasebe programı olan Akınsoft’un yaptığı yazılımdan da bahsedebilirim.

Akınsoft muhasebe programı

En çok kullanılan muhasebe programları sıralamasında 5. sırayı Akınsoft muhasebe programı aldı. Program bir Türk yazılım geliştiricinin yapması ile daha da tutuldu. Akınsoft Wolvox, MRP, ERP, MRPII, MRP 2, CRM, DRP programlarını çalıştıran bir ön muhasebe programı olarak geliştirildi. Akınsoft muhasebe programı MySql veritabanı sistemiyle çalışan programın,

Stok yönetimi,
Depo işlemleri,
Seri no işlemleri,
Satın alma ve fatura işlemleri,
E-fatura, irsaliye, teklif ve sipariş işlemleri,
Satışa özel muhasebe işlemleri,
Mobil muhasebe işlemleri,
Üretim yönetimi,
Servis yönetimi,
Finans yönetimi gibi ve daha bir çok muhasebe işlemlerini yapan özellikli bir muhasebe programıdır. Programın fiyatı 3700 TL den 29000 TL ye kadar çıkıyor. Ne kadar çok özellik eklenerek programı alırsanız o kadar daha pahalı oluyor.

Size Türkiyenin en çok kullanılan muhasebe programları hakknda ilk 5 te olanları yazıdm. Bunlar dışında bir çok program daha var ancak en çok kullanılan muhasebe perogramları bunlar ve oldukça da kaliteli olanlardır. Ücretli yada ücretsiz hangisini tercih ederseniz size kolay bir kullanım sağlayacaktır.

10 Comments on “En çok kullanılan muhasebe programları”
 1. Merhaba çok güzel programlar vermişsiniz, bunlar dışında kullanılan muhasebe programları için bir liste yapabilirmisiniz ? Aradığım muhasebe programları isimleri konusunda belli başlı olanların dışındakini bulamıyorum. Türkçe olarak yapılan bütün muhasebe programları isimleri listesi yapmanızı rica ediyorum. Ayrıca bilgisayarlı muhasebe programları isimleri ayrı bir liste olarak belirtirseniz çok sevinirim. Başarılar…

 2. Arkadaşlar muhasebe programı olarak logo go3 kullanıyoruz ve inanılmaz sorunlar yaşıyoruz. mesela kayıtlı muhasebe fişinin çift işlenmesi, yada işlediğim fişi muavinde görememek gibi sorunlarla karşılaşıyorum. Bu ve benzeri sorunlar yaşayan var mı?

  1. Satıcısı değilim ama LUCA önerilir genelde. Ayrıca genel muhasebede Logo kullanışlı değil, Zirve pratik ve kolay öneririm.

 3. Entegrasyonu tam yapıldıysa LOGO kullanışlı ve kolay bir programdır. Çift fiş olayı ön modülden çift muhasebeleştirmenizden kaynaklanıyordur. Daha önce kullanmadıysanız Logo için destek aldığınız firmadan kısa bir eğitim isteyin, devamını kendiniz getirirsiniz.

 4. Harika programlar vermişsiniz, konu anlatımı çok beğendim. Siteyi yapan arkadaşın emeklerine sağlık. Madem böyle güzel bir konu anlatımı yapmışsınız ben de size şöyle bir katkıda bulunayım. Ben tüm muhasebe programlarının isimlerini buraya liste halinde vereyim, (burayı web site yöneticisine söylüyorum) siz de bu programların yukardaki konuda yaptığınız gibi detaylı anlatımlarını bize yazın. Kazan kazan sistemi teklif ediyorum.

  İşte size Türkiye’de kullanılan tüm muhasebe programları isimleri listesi :

  Genel muhasebe programları isimleri

  Akınsoft Wolvox genel muhasebe programı
  Aoa yazılım inşaat muhasebe programı
  Bay T muhasebe programı
  Bilnex muhasebe programı
  Bulut bilişim muhasebe programı
  Bustom bilişim muhasebe programı
  Cesesa muhasebe programı
  Ceta soft muhasebe programı
  Devcom Pratix muhasebe programı
  Dia muhasebe programı
  Ebisoft profesyonel muhasebe programı
  Ekobim muhasebe programı
  Ekol yazılım muhasebe programı
  Eta muhasebe programı
  Extra yazılım muhasebe programı
  Flap yazılım muhasebe programı
  Likom muhasebe programı
  Lila yazılım muhasebe programı
  Logo muhasebe programı
  Luca muhasebe programı
  Medanis muhasebe programı
  Mikro yazılım muhasebe programı
  Ofis Asist muhasebe programı
  Opak yazılım muhasebe programı
  Orka muhasebe programı
  Pastel yazılım muhasebe programı
  Riva muhasebe programı
  San Finans ve Acente muhasebe programı
  Tabim genel muhasebe programı
  Tila soft muhasebe programı
  True muhasebe programı
  Turquaz muhasebe programı
  Visera yazılım muhasebe programı
  Yayla soft muhasebe programı
  YSM yazılım muhasebe programı
  Zirve yazılım muhasebe programı

  Online muhasebe programları isimleri

  Bizim Hesap online kolay muhasebe programı
  Her Ofis online muhasebe programı

  Ön muhasebe programları isimleri

  Aaro ön muhasebe programı (ücretsiz)
  Akınsoft Atia ön muhasebe programı
  Asistan ön muhasebe programı
  Aymet ön muhasebe programı
  Bilsoft ön muhasebe programı (ücretsiz)
  Digatek ön muhasebe programı
  Emit bilişim ön muhasebe programı
  Fenesoft ön muhasebe programı
  Firmatik ön muhasebe programı
  Kursoft ön muhasebe programı
  Paraşut ön muhasebe programı
  Seyhan ön muhasebe programı (ücretsiz)
  Tutku yazılım muhasebe programı
  Vento Makrocell ön muhasebe programı
  Verimfree ön muhasebe programı (ücretsiz)
  Web Bulut web tabanlı ön muhasebe programı

  Programların tamamını konu anlatımlı yaparsanız hepimiz için çok faydalı bir kaynak olur. Şimdiden teşekkürler

  1. Değerlendirmeniz için teşekkür ederim, tüm programları yazmayı tabiki isterim ancak bilirsiniz ki bu kadar programın tamamını yazmak zaman alacaktır. Programları teker teker inceleyerek, araştırarak kullanımı fiytaları ve özellikleri hakkında bilgiler sunmaya çalışacağım. Buradaki sayfada yazmış olduğunuz muhasebe programları isimlerini her biri bittikçe tek tek linlerim. Böylece bu sayfadan tüm muhasebe programlarına kolayca ulaşmış olursunuz.

  2. Bu güzel listeye bende katkıda bulunmak isterim.
   Ben sizin yukarıda yazdığınız listede isimleri bulunan 3-4 programı inceledim ve yine yukarıdaki listede sizin de yer verdiğiniz Aymet muhasebe programını satın aldım ve bir süredir kullanıyorum. Bu programın en beğendiğim yönü kolay kullanışlı olması ve özellikle ön muhasebe işlemlerini çok hızlı kolay yapabilmesi. Ayrıca program inanılmaz hızlı çalışıyor, daha önce başka programları denedim ama bu program kadar hızlı çalışanını ben görmedim. Ben Aymet KOBİ ismindeki ön muhasebe programını kullanıyorum, programı 400 TL’ye aldım, içerisinde stok, cari, fatura, irsaliye, finans (çek, senet, banka v.s.) modülleri var, benim işimi görüyor, aslında daha üst paketleri de vardı ancak bu özellikler benim için yeterli olduğundan bunu aldım. Yeni bir ürünleri vardı Aymet Net diye, o programında görünümü ve raporlama özellikleri çok daha güzeldi ama biraz daha pahalıydı, 1200 Tl ciavrındaydı, benim o kadar çok özelliğe ihtiyacım olmadığı için Aymet Kobi’yi aldım. Genel hizmetler çok iyi, programda benim işimi fazlasıyla görüyor, gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 5. yeni muhasebe programları isimleri için benim de bir katkım olsun diyorum. izito excel ile yapılmış en iyi muhasebe programı yaptı. kullanmak isteyenler bakabilirler.

 6. En çok kullanılan muhasebe programları isimleri bu kadar mı ? Şaka…. Program isimleri için teşekkür ederim. İndirme linklerini de görmek isterdim. Hepsi için indirme linki de verirseniz bal kaymak olacak. Bir de muhasebe programlarını gurup-gurup ayırırsanız çok iyi olur. Mesela en çok kullanılan ön muhasebe programları listesini ayrı yapın çünkü hangi programın hangi alanda kullanılacağını bilmiyorum. Muhasebecilerin kullandığı programlar genelde ön muhasebe programı oluyor, en çok ta bunları paylaşmanızı rica ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir