Google Play Store indir

google play store

Google Play Store indir.

Play Store uygulaması Android cep telefonları için program, oyun, kitap, film ve gazete gibi uygulamaları cep telefonunuza yüklemenizi sağlayan bir uygulamadır. Sadece Android işletim sistemine sahip olan akıllı cep telefonlarında kullanılabilir. Play Store uygulaması cep telefonunuza bir uygulama yüklemek istediğinizde gerekli olan çok önemli bir programdır. Her android telefonda bulunması gereklidir.

Hakkında :

 1. Dosyanın adı : Google Play Store APK uygulaması
 2. Yazılım Geliştirici : Google Inc
 3. Uyumlu cihaz : Android cep telefonu
 4. Dosya boyutu : 15.8 MB

Orjinal web site : Google play store

Play Store neden indirilmek isteniyor ?

Yeni nesil Android cep telefonlarının hepsinde Google Play uygulaması vardır. Ama bazı cep telefonlarında bu çökebiliyor veya fabrika ayarlarında yüklenmeden gelebiliyor. Bu sorun kullanıcı kaynaklı da olabilirken, cihazın kendisinden de kaynaklanabilir. Bu durumda yeni bir play store uygulamasını yükleyerek sorunu halletmek için indiririz. Bazen de kimi cep telefonlarında olmadığı için yükleme ihtiyacı gerekiyor. Peki nasıl yüklemelisiniz ? Şimdi bunun cevabına bakalım :

Play Store nasıl yüklenir ?

Web sitemizden, cep telefonunuza indireceğiniz APK dosyasını çalıştırın. (Dosyanın nereye indirildiğini bulamayanlar, bazı cep telefonlarında “download” bazılarında ise “indirilenler” adlı klasöre baksınlar Apk kurulum dosyası burada olacaktır.)

Play store  kurulumu ilk başladığında yükleme sayfası açılır ve alt sağ kenardaki “Yükle” linkine tıklayarak işleme başlayın. Yükleme başladığında ekrana bir uyarı gelecektir. Bu uyarıda cep telefonunuza bir Apk dosyası yüklemek üzere olduğunuzu ve tüm şartları kabul etmeniz gerektiğini söyler. Bu uyarıdaki “kabul et” linkine tıklayın, kurulum devam etsin. Hemen kısa bir süre içinde yükleme tamamlanarak uygulamanın açıldığını göreceksiniz. Artık bu aşamadan sonra bir Gmail hesabı ile giriş yaparak Play Store içinden dilediğiniz uygulamaları indirebilirsiniz.

Play Store uygulaması nasıl kullanılır ?

Play Store uygulamasını açabilmek için bir gmail hesabı ile giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra görünüm ekranı açılacaktır. En üst kısımda bir arama kutusu var. (Alttaki resime bakın)

google play arama kutusu
google play arama kutusu

Arama kutusu :

Arama kutusuna, aramak istediğiniz bir uygulamanın adını yazarak yada işinize yarayacak en doğru kelimeyi yazarak çeşitli sonuçları bulabilirsiniz.

Mikrofon simgesi :

Arama kutusunun sağ kenarındaki mikrofon simgesine bastığınızda “Google sesli arama” devreye girer, ve aramak istediğiniz kelimeyi söylediğinizde anında arama yapar.

Üç çizgili simge :

Arama kutusunun sol kenarındaki alt alta üç çizgi şeklinde yapılmış ikona tıkladığınızda, Play Store hesabınıza ait seçenekler ve yüklü olan uygulamalar çıkacaktır. Buraya uygulamanın menüsü diyebiliriz.

Menü :

Menünün içindeki butonları aşağıdaki resime bakarak inceleyebilir ve ne işe yaradığı konusunda bilgileri okumaya devam edebilirsiniz.

google play store menüsü
google play store menüsü
 1. Yukardaki resimde üstteki “Uygulamalar ve oyunlar” sekmesine tıkladığınızda cihazınızda yüklenmiş olanların tamamını görebilirsiniz.
 2. Bir altındaki “Filmler, Kitaplar, Gazetelik” sekmesine tıkladığınızda, Google Play uygulamasının size önerdiği “en çok satılan filmler, popüler kitaplar” gibi çeşitli simgeler gözükür. Buradan dilediğinizi indirebilirsiniz.
 3. Filmler sekmesi, adından da anlaşılacağı gibi Play Store içindeki tüm filmleri listeler.
 4. Kitaplık sekmesinde uygulamaya kaydedilmiş  tüm kitaplar listelenir.
 5. Gazetelik sekmesi ise, gazeteleri cihazınıza yüklemenize yarar.
 6. Hesap sekmesi : Tıklandığında 4 tane daha ayrı sekme çıkar. Bunlardan ilki “Ödeme yöntemleri” sekmesidir. Şimdi bunlara sırasıyla bakalım :
  • Ödeme yöntemleri : Bu sekmeye tıklarsanız, Play Store uygulamasına bir kredi kartı bilgisi ekleyebilir, yada banka hesap bilgilerini ekleyebilirsiniz. Bu ne işe yarar peki ? Bildiğiniz gibi bazı uygulamalar ücretlidir. Burada belirteceğiniz kredi kartı yada banka hesap bilgisi sayesinde ücretli olanlar için ödemek istediğiniz parayı bu yöntemle kolayca ödeyebilmenize yardımcı olmak için yapılmıştır. Kart bilgilerinize veya hesap bilgilerinize hiç bir şekilde zarar gelmez, merak etmeyin ve Google’a güvenin.
  • Abonelikler : Burada abone olduğunuz uygulamalar hakkında bilgiler görebilirsiniz.
  • Ödüller : Buranın ismi aslında hediye olabilirmiş. Çünkü Play Store içinden satın alacağınız uygulamalar için bir hediye parası (hediye çeki) alabilirsiniz. Bu parayı da yeni uygulama satın alma işlemlerinde kullanabilirsiniz.
  • Sipariş geçmişi : Bu sekmede sipariş verdiğiniz ürünlerin bir listesi bulunur. Burada, daha önceden yaptığınız siparişler de görünür.
 7. Kod kullan : Bu sekmede Google’un yada yazılımcıların size verdiği promosyon kodunu veya hediye kartının üstündeki numaraları yazarak bedava indirme yapabilirsiniz.
 8. İstek listesi : Bu sekmede yeni uygulama isteklerinizi ekleyebileceğiniz bir menü açılır. Buradan istek yapmak için çıkan öğelere tıklamanız yeterli olacaktır.
 9. Ayarlar : Bu sekme play store ayarlarını yapabileceğiniz bir ekran çıkarır. Çıkan pencerede genel ayarları, bildirimleri, kullanıcı denetimlerini yapabileceğiniz ayarlar çıkacaktır. En alt kısmda ise Play Store hakkında bilgiler yer alır. Ayarlar kısmındaki ayarları yapabileceğinizi varsayıyor ve geçiyorum.
 10. Son sekme alanındaki “Yardım ve Geri bildirim”, “Ebeveyn rehberi” ve “Google Play hakkında” sekmeleri ile hem yardım alabileceğiniz menüler açılır, hem de satın aldığınız bir uygulamada geri ödeme alabilme işlemi, veya ödeme ile ilgili sıkıntınızı giderebilecek yardımlar da bulabilirsiniz.

Görseller :

4 Comments on “Google Play Store indir”
 1. Bu uygulamanın apk dosyasını yüklüyorum ama bu son sürüm olduğu için benim takoz cep telefonumda yavaş çalışıyor, yada bilemedim belkide takozluğundandır. Acaba son sürüm değilde, eski sürümünü indirebileceğim bir apk bulabilirmiyim. Zaten kendi mağazasında hiç indirme bağlantısı yok ama burda paylaşılan sürümden daha eskilerini de görebileceğimiz bir link olsa çok iyi olur. Teşekkürler.

 2. Cep telefonum lg g3, play store hata veriyor. Hata numarası 495 olarak söylüyor. cep telefonundan kaldırılmıyor, sadece güncellemeleri kaldırma imkanım var, onu yapsamda en son olarak fabrika ayarlarına dön seçeneği çıkıyor, ama sorunum çözülmüyor. sizce ne yapmalıyım play store nasıl düzeltilir bana yardım edin. teşekkürler.

 3. Play store uygulamasını eski telefona indiriyorum ama, apk yüklemesi yaparken verilecek izni çözemedim. benim telefonum Trident A9 modeli bunda nasıl izin veriyoruz bilginiz varmı. Yardım lütfen.

  1. Bütün Android cep telefonlarında Google play store yüklerken “Ayarlar / Güvenlik / Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulama Yüklemeye İzin ver” butonlarına basarak yaparsınız. Herhangi bir telefonda bu değişik değildir. Bu şekilde yapın sonra APK dosyasına tıklayın göreceksiniz yüklemeyi yapacaktır. Eğer yine de yükleme yapılamıyorsa bu başka bir soruna işaret ediyor demektir. Telefonunuzda eski Play Store uygulaması varsa onu kaldırın veya fabrika ayarlarına döndürün sonra yeni Play Store uygulamasını indirin ve yükleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir