İsimden numara bulma programı indir

isimden numara bulma programı

İsimden numara bulma programı

Bu program cep telefonunuzdan sizi arayan ve tanınmayan kişilerin kim olduklarını öğrenmenize yarar. İsimden numara bulma, ada göre numara bulma, bilinmeyen telefon numaralarını öğrenme isteklerinizi size kolayca yapar. Ayrıca istemediğiniz kişilerin telefon numaralarını engelleme özelliği de vardır.

Hakkında :

 1. Görevi : İsimden numara bulma
 2. Geliştirici : Caller ID App Dev Ciamedia
 3. Uyumlu cihaz : Android cep telefonu
 4. Dosya boyutu : 5.83 MB
 5. İndirme yeri : Google Play Store
 6. Puanı : 3.9

Bu uygulama Android cep telefonlarına göre yapıldığı için onu Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Yükle butonuna bastığınızda uygulama otomatik olarak cep telefonunuza indirilmeye başlayacaktır. İndirme sonrasında kurulum da otomatik olarak tamamlanacaktır.

Google Play Store üzerinden indir : İsimden numara bulma programı

Bilinmeyen numaraları bulma

Bir çok bilinmeyen numaralar defalarca bizleri rahatsız eder. Bazı telefonlarda müzik dinletenler olur. Bunlardan bazıları robot yazılımlardır. Size reklam dinletirler, ve eğer ilgilenirseniz size ürün satmak isterler. Bunların yanı sıra masum olan aramalar da vardır. Cep telefonunda kayıtlı olmayan numaralar sizi aradığında, özellikle de 0800’lü numaralar aradığında, bir şirketin yada bir reklam firmasının aradığını anlayabilirsiniz. Bu tür numaralardan aranılırsanız, genellikle size ürünleri hakkında bilgi vermek isterler. Ancak bu da bir süre sonra rahatsız edici olur.

Yazılım sayesinde tanımadığınız kişilerin numarasını bloke etme özelliği eklemiş olacaksınız. Ancak içindeki bazı seçenekler ücretlidir. Öğe başına başına 3,21 TL ve bazıları ise 5,50 TL şeklinde ücret alınmaktadır. Güncel ücret bilgisini Play Store içinden CİA diye aratarak özelliklerinden bakabilirsiniz.

Eğer gerçekten sizi arayan bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek isterseniz, bu ücreti ödemeye değecektir. Sonuçta işiniz görülecek ve bunun da bir ücreti doğal olarak olacaktır. Tabiki bu tür programları sürekli kullanmayız ama öyle zaman gelir ki, bir kişinin numarasını bulma ihtiyacı doğar ve bu alanda telefon numarası bulabileceğiniz programların sayısı da oldukça azdır.

Cia nasıl kullanılır ?

Cep telefonunuza yükleme yaptıktan sonra kısa bir tanıtım sayfası gelecektir, sonrasında ilk ekran olarak size rehber listesindeki cep telefonları listeleyen bir sayfa açılır. Burada sizin tanıdığınız tüm numaralar yer alır. Rehberinizdeki kişileri buradan kolayca arayabilirsiniz.

En üst sağ kenardaki arama butonu ile, telefon numarası sorgulaması yapabilirsiniz. Sol üst kenarda ise bir menü bulunuyor. Bu menüden kişisel kullanım ihtiyaçlarınıza göre gerekli ayarları yapabilirsiniz. Kullanımı çok kolaydır ve yazılımda başka kafa karıştırıcı bir zorluk yoktur.

Yazılımı üst kısmında solda “Tümünü göster” şeklinde bir sekmeli buton göreceksiniz, buraya tıkladığınızda içinde (“Gelen aramalar”, “Giden aramalar”, “Cevapsız aramalar”, “Metin mesajları” ve son olarak “Tüm kayıtları sil”) seçenekleri vardır. Bu seçeneklere tıklayarak işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

İlk açıldığında kişiler listesi kare olarak görünüyor. Bunu daha kolay kullanmak için liste görünümüne getirebilirsiniz. Bunu yapmak için programın üst sağ kenarındaki arama butonunun hemen altındaki listeleme seçeneklerinden üç çizgi alt alta olan ikona tıklayın ve kişilerinizin liste halinde sıralandığını göreceksiniz.

Menü seçenekleri

 1. Keşfet : Sorgulamaları buradan yapacaksınız.
 2. Arayanı engelleme : Bu butona tıkladığınızda sizi arayan kişileri engelleyebileceğiniz bir yer açılacaktır.
 3. Kişileri yedekle : Bu buton ise mevcut kişi listenizdeki tüm telefon numaralarını yedeklemenizi ve ileride tekrar yükleyebilmenizi sağlar.
 4. Kişileri güncelle : Bu buton kaybolan kişiler olduğunda yedeklediğiniz önceki hale döndürecek güncelleme yeridir.
 5. Bildirimler : Bildirim ayarlarını buradan yapabilirsiniz.
 6. Reklamsız sürüm : Eğer programın içinde çıkan reklamlardan rahatsız olursanız 5,50 TL ücret ödeyerek reklamlardan kurtulabilirsiniz.
 7. Ayarlar : Ayarlar menüsü uygulamanın genel ayarlarını düzeltebileceğiniz alandır.
 8. Cia paylaş : Bu buton ise bu uygulamayı yararlı buluyorsanız arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilmeniz için eklenmiştir.

Resimler :

Cep telefonu için geliştirilen diğer programlar

Bunun dışında hangi programlardan yararlanabileceğinizi bilmiyorsanız, size başka isimler de vermek istiyorum.

Numara bulur : Bu uygulama cep telefonunuzda gözüken ama kim olduğunu bilmediğiniz kişinin numarasını bulur.

11860 numara sorgulama : Bu uygulama bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu size gösterir. Ayrıca Avea, Türkcell ve Türk Telekom alt yapısını kullanır ve tüm numaralara hakimdir. Bunda sorgulama başı ücret alır.

Truecaller arayanı engelleme : Bu uygulama ile cep telefonunuzda sizi arayan kişinin aramalarını mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Numara sorgulama : Bu uygulama herhangi bir şirket telefon numarasını sorgulayarak kim olduğunu bulmanızı sağlar.

Gpt numara sorgulama : Bu uygulama Cia gibi bilinmeyen numaraları sorgulamanızı sağlar.

11833 telefon numarası sorgulama : 11860 aynı işi yapar, tüm telefonları bu uygulamayla kolayca sorgulatabilirsiniz, ancak ücretlidir.

4 Comments on “İsimden numara bulma programı indir”
 1. 11880 telefon numarasıyla isimden numara sorgulama nasıl yapılır? ücret alırlarmı? alırlarsa kaç paraya malolur?

  1. Cep telefonu uygulaması indirerek sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama başına değil de arama ile ilgili tarifesini biliyorum. O da 60 saniyesi 198 kuruş (2017 ücreti) kadardır.

 2. Bu program Android cep telefonunda kuruluyor. Ben iPhone 6s kullanıyorum, iPhone için numara sorgulama programı varmı ? Paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca programın fiyatları konusunda takıntım var, çünkü bir çoğu para alıyorlar. Ücretsiz olmasını istiyorum, varsa lütfen ücretsiz programlardan olsun.

  1. Bu programın hem Android hem de iPhone için uygulamaları zaten mevcut. iPhone uygulama mağazasını açın oraya “isimden numara öğrenme programı” yazın aratın karşınıza CIA, Truecaller, GBT gibi bir çok uygulama zaten çıkacaktır. Onlardan birini yükleyebilirsiniz. Ücretsiz meselesine gelince “isimden numara bulma ücretsiz” yazarak aratın bir bakın demekle yetineceğim. Çünkü ücretsiz sürümlerin, olmadığını görüyorum. Ancak belki ileride ücretsiz çıkabilir diyerek, zamanla tekrar bakmanızı öneririm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir