Kolay kullanılan ön muhasebe programı

kolay kullanılan ön muhasebe programı

Kolay kullanılan ön muhasebe programı (Bilsoft Premium Ön Muhasebe)

En kolay muhasebe programı hangisidir ? Bu soru herkese göre değişebilir ama genel bir istatistik vardır. Buna göre en kolay kullanılan ön muhasebe programı Bilsoft’un geliştirdiği Premium ön muhasebe programıdır. Yazılımın içinde kayıtlara ulaşmak, veya yeni kayıtlar eklemek için ilgili tüm menü butonları görsel olarak kolay ulaşılabilecek şekilde eklenmiştir. Ayrıca her butonun bir kısa yolu da eklenerek, alışıldığında klavyedeki tek tuşa basmak suretiyle istenilen kayıt sayfasına hızlıca ulaşılabilmektedir.

Örneğin ; Cari hesaplara ulaşmak için F1 tuşuna basmanız yeterli olmaktadır.  Buna benzer şekilde, stok kartlarına ulaşmak için F2 tuşuna basmalısınız. Diğer butonlar da aynı şekilde kısayol ile açılabilir durumdadır. Bunları yazılımı açtığınız zaman butonların üzerinde görebilirsiniz.

Bilgisayar üzerinde kolay kullanılan ön muhasebe programına sahip olmak için tonlarca para ödemenize gerek yoktur. Bilsoft size bu konuda yardımcı olabilen çok değerli bir yazılım sunmuştur. Bu yazılımla çok çeşitli kayıtları kolayca kaydedebilirsiniz.

Bilsoft üzerinde kayıt yapabileceğiniz bazı işlemler şunlardır :

 1. Stoklar
 2. Taksitler
 3. Faturalar
 4. İrsaliyeler
 5. Cari hesaplar
 6. Teklifler
 7. Siparişler
 8. Kasa hesapları
 9. Banka hesapları
 10. Çekler
 11. Senetler

Bunlar dışında daha fazla kayıt işlemlerini de bu yazılımın içinde bulabilirsiniz.

Hakkında

Programın adı : Bilsoft ön muhasebe premium 2.9.8.2
Yazılım geliştirici : Bilsoft Yazılım Bilgisayar San. Tic. Ltd. Şti.
Telefon numarası : 0212 912 24 26 – 0850 811 29 30
Web sitesi : Bilsoft

Kurulum

İndirdiğiniz “Bilsoft Premium Full Muhasebe Kurulum 2.9.8.2.exe” dosyasını çift tıklayarak kuruluma başlayın. İlk açılan pencerede “İleri” düğmesine basın.  Sonraki aşamada yükleme klasörünü seçebileceğiniz pencere açılır. Dilerseniz burada “Gözat” butonuna basarak yazılımın kurulacağı dizini değiştirebilirsiniz.  Ben burdaki ayarları değiştirmemenizi öneriyorum. Burada “İleri” butonuna basalım ve yeni pencerede de aynı işlemi yaparak yazılımın kurulmasını bekleyelim. Eğer Windows 7 gibi işletitm sistemine yükleniyorsa kullanıcı denetimi uyarısı verir, ona evet diyelim ve kurulumun bitmesini bekleyelim. Ön muhasebe programının yüklenmesi yaklaşık 30 saniye kadar sürer. Yükleme tamamlandığı zaman “Kapat” butonuna basın.

Kullanım

Yazılımı her açmak istediğiniz zaman bir kullanıcı adı ve parola sorar. Eğer ilk kez kullanıyorsanız kullanıcı adına “Demo” parolasına “1234” yazın ve giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra muhasebe tutacağınız sektörü seçin. Sektör seçtikten sonra onunla ilgili kayıt girişlerini yapacağınız bir form alanı gelecek. Burdaki tüm bilgileri doldurun ve sonra “kaydet” butonuna basın. Sonrasında çalışma arayüzü açılacaktır. Bundan sonra kullanım hakkında detaylı bilgi vermeyi gerekli görmüyorum. Çünkü onu kullanmak oldukça kolaydır.

Diğer muhasebe programları

Bundan başka kolay kullanımı olan yazılımlara da gözatmak isteyebilirsiniz. Bunun için daha önceden yazdığımız “en çok kullanılan muhasebe programları” yazılı sayfamıza bakabilirsiniz. Yada sadece ön muhasebe yazılımlarıyla ilgileniyorsanız, “ücretsiz ön muhasebe programı tavsiye listesi” sayfasına bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir