Powerpoint 2017 – Microsoftun Slayt Yapma Programı

powerpoint 2017

Powerpoint 2017 – Microsoftun Slayt Yapma Programı ile sunum yapmak istediğiniz konularda kolayca slayt video hazırlayabilirsiniz. Dünyada en çok kullanılan slayt yapma programı Microsoft’un PowerPoint yazılımıdır. Bu sebeple sunum hazırlıklarında size hızlıca slayt yaptıracak olan bu programın kullanımını öğrenmeli ve en yeni sürümünü indirerek güncel özelliklerinden yararlanmalısınız.

Hakkında :

 1. Konu : Powerpoint 2017
 2. İçerik konuları :
 3. Kullanım
 4. Kurulum
 5. Slayt nasıl yapılır ?

Yeni eklenenler : Öncelikle yeni powerpointte arayüz değişikliğine gidildiğini belirtmeliyim. 2017 sürümünde Microsoft Office programlarının tümünde de aynı şekilde arayüzde değişiklik yapılmıştır. Bunun dışında web kamerası kullanarak hızlıca bir kayıt oluşturma imkanı getirilmiştir. Bilgisayarınıza bağlayacağınız web kamerasını sunum ile ilgili çekim yapacağınız mekana döndürdüğünüzde kayıt tuşuna basıyorsunuz. SUnumunuz ile alakalı bilgileri kaydettikten sonra isterseniz powerpointte bu çekimi düzenleyebiliyorsunuz, dilerseniz Movie Maker’da da değiştirebiliyorsunuz. Bu size sunum hazırlamada kolaylık sağlayacaktır.

Bunun dışında önizleme pencereleri büyük ekran veya küçük boyutta ekranda hazırladığınız sunumu aynı anda görmenize imkan verecek şekilde özellik olarak eklenmiştir. Ayrıca bazı slaytları gizleme yaparak sunum dışında tutabilmenize de imkan veren özellikler eklenmiştir.

Powerpoint 2017 Microsoft’un şmdiye kadar çıkardığı en iyi slayt yapma programı olarak dikkatimi çekmiştir. Peki Powerpoint nasıl kullanılır ? Hangi buton ne işe yarar , bu konuda sizlere bilgiler verelim.

Kullanım

Üst kısımdaki butonlardan başlayalım.

Dosya

En solda “Dosya” adlı bir buton göreceksiniz. Bu buton açmak istediğiniz (Resim,Powerpoint dosyası, Sunum dosyası, Slayt dosyaları gibi Powerpointte kullanabileceğiniz çeşitli dosyaları açmanıza yarayan bir butondur). Sadece bununla sınırlı değildir. Dosya kaydetme, Yeni dosya açma, hazır olan bir dosyayı tarayıcıda yazdırma, e-posta gönderme veya internette yayınlama gibi bir çok özelliği de bu buton altında bulacaksınız.

Ekle

Ekle” butonuna bastığınızda slayt programı içinde hangi nesneleri ekleyebileceğinizi göreceksiniz. Buradan;

 1. Yeni slayt dosyası oluşturabilirsiniz,
 2. Slayt için tablo ekleyebilirsiniz,
 3. Slayta bir veya daha fazla resim koyabilirsiniz,
 4. İsterseniz internette bulunan resimlerden ekleyebilirsiniz,
 5. Resim yerine ekran görüntüsü alarak slaytta kullanabilirsiniz,
 6. Slayt yapma programında resim albümleri oluşturabilirsiniz,
 7. Slaytın içinde kullanabilmek için programın içinde hazıda bulunan çeşitli şekil grafiklerinden yararlanabilirsiniz,
 8. İstatistik grafikleri ekleyebilirsiniz,
 9. Dileseniz Cep telefonunuzda yükü olan uygulamalara slayt dosyasını gönderebilir yada ordan dosya çekebilirsiniz,
 10. Çok çeşitli yazı fontları tipleri büyüklük ayarlarını buradan ayarlayarak ekleyebilirsiniz
 11. Son olarak video ekleme özelliği de Powerpoint 2017 de yeni bir özellik olarak buraya eklenmiştir, buradan kullanabilirsiniz.

Tasarım

Sonraki butonlardan bir tanesi de “Tasarım” butonudur. Burada slayt için bir tasarım deposu vardır buradan hazı tasarımlar kullanmanız için yararlanabileceğiniz bir çok şablonlar bulabilirsiniz.

Animasyonlar

Slayt yapma programlarında eskiden animasyon ekleme özelliği yoktu oysa powerpoint 2017 içinde animasyon ekleme bölümü de yapılarak sunumlarınızdan daha iyi sonuç almanız sağlanmıştır.

Slayt gösterisi

Bu buton altında slayt gösterilerinin yer aldığı sayfalarınız olacaktır. Slayt hazırlama taslaklarınıza da bu alanda çalışabilirsiniz. Bu programın ana konusu da bu olduğu için en çok kulanacağınız butonlardan biridir.

Eklentiler

Bir diğer önemli kullanım alanı da eklentiler butonudur. Buradan powerpoint içine dışarıdan ekleyebileceğiniz eklentiler sayesinde programın daha kullanışlı daha özellikli olmasını sağlayabilirsiniz.

Powerpoint 2017’nin genel kullanım kısımları bunlardır. Zaten diğer kısımları ile ilgili kullandıkça daha fazla bilgi sahibi olacaksınız. Bu programı bir şekilde indirmeyi düşünmüşseniz az çok bir şekilde kullanımı hakkında bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyor ve anlatımı bu kadarla sınırlandırıyorum. Daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar sayfanın yorumlar kısmında sorularını sorabilirler.

powerpoint 2017
powerpoint 2017

Powerpoint slayt yapma

Yazılımın ilk açılışında Başlık ve yazı alanı ekleyeceğiniz bir pencere görünümü açılacaktır. Güzel bir slayt hazırlamak istiyorsanız arkaplandaki beyaz rengi bir tema ile değiştirebilirsiniz. Tema seçiminde seçenek çoktur, mesela mavi renkli ilk temayı seçerek arkaplan ve yazı renklerini otomatik olarak o temaya uygun olacak şekilde değiştirmiş oluyorsunuz. Denediğinizde göreceksiniz ki o beyaz arkaplan yerine çok hoş bir görüntü olacak. Temamızı seçtikten sonra bir başlık belirlemeliyiz.

Başlık çok önemlidir ve bu sunumu izleyecek olan kişiye sunum hakkındaki ana fikri kısa bir kiki kelimeyle vermiş olacağız. başlık kısmındaki yazının kalınlığını fazla yapmalı ve mümkün olan en kısa kelimelerle başlık üretmelisiniz. başlık yazısını büyütmek için Üst menü gurubundaki “Giriş” sekmesi altındaki font ve yazı karakterleri ile ilgili ayarları kullanmalısınız. Powerpoint slayt yapma programını ilk kez kullanıyorsanız bir deneme sunumu hazırlamalı ve programdaki tüm butonları tek tek kurcalayarak ne işe yaradıklarını görmelisiniz. Bu size iyi bir sunum hazırlama fikri verecektir. Başlığı yaptıktan sonra sunumun ana fikri denilecek kadar yani bir yada en fazla iki cümle açıklama yazısı yazmalısınız. Şimdiye kadar yaptıklarınız sadece slaytın ön kapağıdır. Sonraki sayfalarda resimler ekleyebilir veya daha uzun açıklamalar yazabilirsiniz.

Slayt yapma programı Powerpoint, 2017 sürümünde daha fazla nesne ekleme seçenekleri sunmuş olduğu için yazılarımıza eklemek üzere bu özellikleri de ekleyerek daha güzel görünen sunumlar hazırlayabilirsiniz. İsterseniz Powerpoint te slayt nasıl hazırlanır ? Püf noktaları nelerdir ? tek tek ele alan bir örnek sunum videosunu izleyerek daha iyi öğrenebilmeniz için bir video ekliyorum. İzleyerek daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Powerpoint slayt yapma programı ile ilgili aklınıza takılan veya çözemediğiniz bir sorunu bize yorum kısmından yazarsanız size yardımcı olurum.

Powerpoint slayt programı indir

Powerpoint slayt programı için 2017 sürümünü indirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz : powerpoint slayt programı indir

İşiniz dolayısıyla bir slayt yapma programı indirmek isterseniz sizin için en doğru seçim powerpoint slayt programı indirmek olmalıdır. Çünkü Powerpoint tüm bilgisayarlarda olabilen ve dosyasını düzenlemek için açabileceğiniz bir formatta kaydedilmektedir. Bu da size ilerde olası bu tür bir ihtiyaç durumunda kolaylık sağlar. Sadece bu değil tabi.. Powerpoint slayt programı bir sunum hazırlanırken size yol gösterici ipuclarını Türkçe olarak verir. Böylece kolay yoldan bir slayt yapma imkanınız olur. Zaten powerpoint slayt programında çok pratik şekilde slaytlar yapabiliyorsunuz. Özellikle de 2017 sürümünde arayüzün kullanım kolaylığı düzenlemesiyle elinizi güçlendiren bir tasarıma sahip olmuştur.

neden Powerpoint Türkçe slayt yapma programı kullanmalısınız ?

Türkçe arayüze sahip slayt yapma programları arasında en iyisi Powerpoint’tir. Powerpoint ile slayt yaptığınız zaman diğer sunum hazırlama programları gibi dil sorunu yaşamassınız. Dahası da var. Powerpoint slayt programı türkçe kelimeleri tam destekler, bazı fontlardaki türkçenin gözükmemesi gibi bir sorun yaşamassınız. En iyi slayt yapma programı Türkçe dil desteğinin yanısıra türkçe karakterleri de destekleyen programdır. Başka bilgisayarlarda da karakter sorunu yaşamamak için Türkçe slayt programı indir, bu sayede İngilizce tabanlı bilgisayarlarda kesinlikle sorun yaşamassın. Yukardaki slayt yapma programı indir türkçe bağlantısına tıklayın ve hemen bir Powerpoint2017 slayt programını yükleyin.

4 Comments on “Powerpoint 2017 – Microsoftun Slayt Yapma Programı”
 1. Bu güzel konu olmuş teşekkür ederim. Ben powerpoint slayt yapma programında nasıl slayt yapılır ve müzik koyulur bu konuda bilgi almak istiyorum bunu resimli anlatım şeklinde yaparsanız ve bir örnek vererek anlatırsanız çok sevinirim. sayfaya koyduğunuz videolu anlatım güzel ama sınırlı biraz daha video ekleyebilirseniz çok işimize yarar diye düşünüyorum..

  1. işyerimin tanıtımı için slayt yapma programı arıyorum. Powerpoint kullanıyorum ama daha farklı özellikleri destekleyen bir program olsun istiyorum. Powerpoint 2017 sürümünü sırf slayt yapmak için satın almak istemiyorum. Ücretsiz slayt yapma programı varmı ? Ama kaliteli olacak ve daha ayrıntılı özellikleri olmalı. Mesela şöyle söyleyim ; Powerpoint 2013 kullanıyorum, onda bir slayt hazırlarken içine video dosyalarının hepsini atamıyorum. Desteklediği videoların daha fazlası olsa bana iyi olacak. Çünkü ben videoları cep telefonumla çekiyorum, ve cep telefonumdaki videoların formatı her ne ise Powerpoint onu bir türlü kabul etmiyor. Bu videoları da destekleyen bir slayt yapma programı indirmek istiyorum. Acil cevap lütfen. Teşekkürler.

   1. Movavi slayt yapma programı var onu tavsiye ediyorum web sitemizde “Movavi” diye aratırsanız bulabilirsiniz. Bir çok videoyu destekliyor tam istediğiniz gibi bir program.

 2. Ben hızlı slayt yapma programı istiyorum. Yani resimleri programın içine atacam hemen bir kaç öneri sunacak onlardan bir tanesine basacam slaytı kendi hazırlayacak. Çok birşet mi istiyorum bilmiyorum ama varsa söylermisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir