Google earth üzerinde bir harita nasıl oluşturulur

google earth

Google earth üzerinde bir harita nasıl oluşturulur. Google earth kullanan internet kullanıcıları kişisel bir haritayı nasıl oluşturacaklarını bilmiyorlarsa bu anlatımı okuyarak kendi haritalarını kolayca oluşturabilecekler. Google earth haritalar sayfasını açtıktan sonra son kenardaki alt alta üç çizgi şeklinde görülen simgeye tıklayınca yan kenarda bir menu gurubu göreceksiniz. Bu menü gurubunda “Yerleriniz” adlı butona basın ve sizin oluşturduğunuz yada hiç oluşturmadıysanız oluşturacağınız haritaların listeleneceği menu sayfası açılacaktır.

İlk sekmede etiketlenen haritalar sıralanır. İkinci sekmede kaydedilen haritaları görürsünüz. Hemen bir sağındaki liste ziyaret edilen haritalarınızı görüntüler. En sağdaki sekme ise haritaları listeler. Yeni bir harita oluşturmak için önce en sağ kenardaki “Haritalar” sekmesini açın ve bu sekme açıkken alttaki “Harita oluşturun” butonuna basın. Yeni bir pencere açılacaktır. Burada “Katman ekle” butonuna basarak harita katmanı için bir ad verin. Sonrasında damla simgesini mouse ile tutarak harita üzerinde bir noktaya bırakın. Haritayı kaydetmek için “Paylaş” butonuna basın ve haritayı herkese göstermek için ayarı düzenleyin. Böylece Google earth üzerinde bir harita oluşturmuş olacaksınız.

Haritayı bilgisayara yüklemeden de bunu yapabilirsiniz. Google earth indirmeden kullanmak sayfamızda bu konuda daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir